Welkom

De katholieke gemeenschappen van Haarlem en BOAZ zijn samen op weg, in geloof.

God voedt ons op een unieke manier in de Eucharistie en in Zijn Woord worden wij nieuwe mensen. Wij richten ons er op om te groeien in een levende relatie met God en daardoor nog meer te kunnen betekenen voor iedereen in onze omgeving.

Bent u zelf niet katholiek of een tijd weg geweest? U bent zeker welkom! Wie wat verder staat is altijd welkom met vragen, nieuwsgierigheid, en nog meer. Voel u vrij om contact op te nemen met ons team!

In onze regio zijn we aan het bouwen aan meer manieren voor families om elkaar te ontmoeten en te groeien in geloof en liefde; iedereen is welkom bij de verschillende soorten initiatieven: Heilige Mis, cursussen, vrijwilligersgroepen, contactgroepen, jeugdactiviteiten, etc.

Geniet nog van deze dag, door God gegeven!

team
Batizado-Madelief

Vieringen in de parochie

Vieringen vanuit St. Bavo via livestream te volgen.

Klik hier voor de missen volgens de tridentijnse ritus.

Zondag
9:30 uur: H. Mis St. Joseph (creche tijdens mis)
10:00 uur: H. Mis St. Bavo
11:00 uur: H. Mis St. Joseph (Latijn en Gregoriaans gezang)

De volgende kerken hebben om de week een viering:
Data zijn terug te vinden op deze pagina.
10:00 uur - St. Agatha Zandvoort
10:00 uur - O.L.V. Onbevlekt Ontvangen Overveen
10:00 uur - Moeder van de Verlosser Haarlem Schalkwijk

Maandag
9:00 uur: H. Mis St. Bavo
9:00 uur: H. Mis St. Joseph

Dinsdag
19:00 uur: H. Mis St. Bavo
aansluitend Aanbidding tot 20.30 uur

Woensdag
9:00 uur: H. Mis St. Joseph
12:00 uur: Angelusgebed in Mariakapel St. Bavo
19.00 uur: H. Mis St. Bavo
aansluitend Aanbidding tot 20.30 uur

Donderdag
19:00 uur: H. Mis St. Bavo
aansluitend Aanbidding tot 20.30 uur

Vrijdag
9:00 uur: H. Mis St. Bavo
9:00 uur: H. Mis St. Joseph

Zaterdag
9:30 uur: Tridentijnse H. Mis St. Joseph (3e zaterdag v.d. maand)
12:00 uur: H. Mis St. Joseph
16:00 uur: Vespers met aanbidding en biechtgelegenheid St. Joseph
19:00 uur: English Mass (vigil of Sunday) St. Bavo

20 minuten voorafgaand aan de doordeweekse vieringen wordt de Rozenkrans gebeden.

Voor Biecht mogelijkheden, kijk bij Bavo en Joseph onderaan de pagina.

Kathedrale_Koor

Het ‘Angelus’, ‘Engel des Heren’, de ‘Middagklok’ of ‘t ‘Mariaklokje’ is een moment precies op het middaguur waarop gelovigen even stilstaan bij het ogenblik dat God de Zoon mens is geworden, en waaraan de groet aan Maria door de aartsengel Gabriël voorafging.

‘s Middags om 12.00 uur begint in alle katholieke kerktorens ter wereld een klokje op een heel herkenbare manier te slaan: eerst steeds driemaal, telkens met een stiltepauze ertussen, en vervolgens luidt de klok een tijdje uit. Het gebed is immers opgebouwd rond drie 'Weesgegroeten'.

Ook in de Bisschopskerk in Haarlem aan de Leidsevaart zingen kinderen van het Angeluskoor van onze Koorschool alle woensdagen een fraai, kort Angelus. Tussen de gezangen van de kinderen door bidden de priester en het volk het gebed. In de Paastijd wordt het ‘Engel des Heren’ vervangen door het ‘Koningin des hemels’.

In de Mariakapel van de St. Bavokathedraal (KoepelKathedraal) op woensdag om precies 12.00 uur.
De ingang van de St. Bavokathedraal is aan het Bisschop Bottemanneplein.

koepelkathedraal (1)

Bezoek de Sint-Bavo kathedraal

Bezoek de Sint-Bavo kathedraal, ook genaamd de Koepelkathedraal Sint Bavo: u bent van harte welkom om deze unieke kathedraal te beleven.

koepelkathedraal.nl

 

Orgelconcerten

Elke zaterdagmiddag 16:00u zijn er orgelconcerten op het grootste en 'luidste' orgel van Nederland ! (On)bekende organisten uit binnen- en buitenland spelen een diverse selectie aan werken, van klassiek tot modern.

Tot en met 27 september: klik hier voor meer informatie.

 

IMG-20251012-WA0012

Tien jaar Josephhuis (katholieke studentenhuis)

Op zondag 12 oktober vierden we met grote vreugde en dankbaarheid het tienjarig jubileum van het Josephhuis. Om tien uur ging Kanunnik Hendriks voor in een feestelijke eucharistieviering, waarbij zo’n 175 mensen – jong en oud – samenkwamen: de parochianen, de studenten (zaten gezellig bij elkaar in de bank), en veel jonge gezinnen waarvan een aantal van de ouders ooit zelf in het Josephhuis gewoond had. De hoogmis werd muzikaal omlijst door het gezinskoor, de schola en het orgelspel van Erik-Jan Eradus. Maar ook de kleinste kinderen lieten vanuit de achterzijde van de kerk horen dat zij er bij waren. Een teken van hoop – het is mooi om samen, generatie op generatie, de verbondenheid met Onze Lieve Heer in de eucharistie te beleven.

ExploreCatholic 4

Een Gids voor het Katholieke Leven

ExploreCatholic is een nieuw communicatieplatform dat fungeert als wegwijzer in alles wat met het katholieke geloof te maken heeft. Het platform richt zich op iedereen die het katholieke geloof wil ontdekken, verdiepen of in het dagelijks leven wil beleven. Of je nu nieuw bent in de Kerk, op zoek bent naar meer verdieping, of dagelijks inspiratie zoekt, ExploreCatholic biedt een breed scala aan informatie en hulpmiddelen.

explorecatholic.nl

Onze kerken

St. Joseph

Haarlem

Moeder van de Verlosser

Haarlem Schalkwijk

H. Antonius

Groenmarkt Haarlem

H. Drie-Eenheid

Bloemendaal

H. Antonius

Aerdenhout

St. Agatha

Zandvoort